Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

NOWOŚĆ !!!

WODNY SYSTEM ZASILANIA HPS 01

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu innowacyjny produkt HPS 01 powstały w ramach współpracy z pracownikami  Politechniki Poznańskiej.  Urządzenie HPS 01 (Hydrous Power System) jest bazowym podzespołem systemu umożliwiającego w trakcie rejsu konwersję energii przepływającej wody na energię elektryczną o określonych parametrach (tzw. green energy). Może zatem zostać wykorzystane w celu doładowywania akumulatorów, jak i zasilania urządzeń zainstalowanych na pokładzie. Jako wstępne źródło energii elektrycznej wykorzystano generator elektryczny napędzany turbiną wodną bazujący na powszechnie instalowanych na jachtach doczepnych silnikach manewrowych. Niewątpliwą zaletą oferowanego produktu jest możliwość współpracy z różnymi modelami dostępnych na rynku doczepnych silników manewrowych wyposażonych w mechaniczny regulator prędkości bez konieczności ich modyfikacji. Adaptacja do pracy generatorowej odbywa się poprzez zainstalowanie opisywanego przekształtnika HPS 01 i odpowiedni wybór trybu pracy na panelu (tryb pracy silnikowej albo generatorowej). Użytkownik końcowy może zatem w bardzo łatwy sposób zwiększyć funkcjonalność silnika manewrowego, który po zainstalowaniu prezentowanego urządzenia staje się nie tylko źródłem napędu jachtu, ale także stanowi alternatywne źródło energii elektrycznej. Należy również zaznaczyć, że dzięki zaimplementowanemu algorytmowi MPPT osiągnięto maksymalizację wydajności całego systemu.

Prezentowany system alternatywnego zasilania HPS 01 został nominowany w kategorii Innowacyjna Inwencja w Konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Tym samym mamy zaszczyt być wyróżnionymi w konkursie „i - Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski w 2013 roku". Ponadto urządzenie otrzymało Nagrodę Gwoździa Targów WIATR i WODA 2014 w kategorii osprzęt i wyposażenie.

 


Eurotech-Jacht - jakość plus doświadczenie!

Nasza firma zajmuje się budową i remontami jachtów żaglowych i motorowych. Wykonujemy również wszelkie prace mające na celu doposażenie jachtów między innymi w hydrauliczne urządzenie sterowe, elektronikę, zabudowę pokładów drewnem teakowym.

"Każdy jacht wykonujemy zgodnie z sugestiami i oczekiwaniami klienta !"

Nasza firma ma siedzibę w Cielczy, miejscowości oddalonej o 60 km od Poznania na południe przy trasie katowickiej. Czynne uprawianie żeglarstwa daje nam możliwość zmierzenia się z problemami i potrzebami, z jakimi borykają się żeglarze, co w praktyce szkutniczej daje nam możliwość zaspokojenia potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Nie boimy się żadnych wyzwań, wykonujemy remonty i zabudowy jachtów na indywidualne zamówienia. Jachty zbudowane przez naszą firmę charakteryzują się wysokim poziomem wykonania i dają satysfakcje naszym klientom.

Posiadamy szerokie kontakty z producentami laminatów,
okuć i wszelkiego osprzętu jachtowego.